Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

FierFox Google Chrome Opera Internet Explorera Safari
Facebook
Youtube
-->
~ Wznowienie działalności leczniczej 21.03.2022 ~
~ Najlepsza woda siarczkowa na świecie ~
~ Prywatne Uzdrowisko z 180 letnią tradycją ~
~ Prywatny, ponad 100-letni Park Zdrojowy ~
Willa "Prus"
~ JEDYNA woda siarczkowa PRZEBADANA KLINICZNIE
(udokumentowane działanie lecznicze) ~
~ Zapraszają właściciele M.Cz. Sztuk ~
Uzdrowisko Solec-Zdrój

Obiekty naszego Uzdrowiska znajdują się na terenie pięknego, zabytkowego Parku Zdrojowego, który zajmuje obszar 13,6 ha. Park został założony w latach 1905-1910, natomiast w latach 1987-1988 poddano go gruntownej konserwacji. Możemy podziwiać w nim wiele ciekawych okazów drzew i krzewów; obok popularnych świerków, topoli i brzóz pojawiają się sosna wejmutka, katalpa, kłęk kanadyjski, magnolia, tamaryszek, platan, stare egzemplarze lipy szerokolistnej oraz przepiękne modrzewie. Przez park przepływa rzeka Rzoska, która wypływa ze stawu w pobliskiej wsi Gadawie. Wijąca się wśród zieleni rzeka jest idealnym uzupełnieniem cudownego krajobrazu, jaki rozciąga się na terenie całego Parku Zdrojowego. Niezapomniane widoki, bliski kontakt z naturą, cisza i nieustający śpiew ptaków sprawiają, że park jest nieustannie odwiedzany przez naszych kuracjuszy, którzy spacerując odpoczywają i podziwiają piękno soleckiej natury.

Po zakupie Uzdrowiska przez nowych właścicieli M.Cz Sztuk zaniedbały  Park Zdrojowy został uporządkowany. Zrobiono również nowe nasadzenia. Dodatkową atrakcją dla Kuracjuszy może być od niedawna istniejąca  -PTASZARNIA-  można w niej podziwiać wiele ciekawych okazów ptactwa.

Park Zdrojowy

 DAWNE Biuro Obsługi Klienta - pawilon parkowy, wzniesiony w 1910 roku, zaprojektowany przez architekta J. Heuricha. Pierwotnie mieściła się tu portiernia oraz fryzjernia. Budynek zachował dawny wygląd architektoniczny. Obecnie mieści się tutaj Galeria " Żółty domek" oferująca dla Kuracjuszy szeroką gamę kosmetyków i suplementów diety na bazie polskiego, naturalnego kolagenu.

Galeria "Żółty Domek"

Willa „Prus" - budynek zaprojektowany przez architekta J. Heuricha, wzniesiony po 1910 roku. Nazwa obiektu bierze źródło z herbu rodowego rodziny Daniewskich - "Prus II". Pierwotnie Willa służyła jako rezydencja rodziny inż. Romualda Daniewskiego. Pokoje na piętrze wykorzystywane były jako pokoje gościnne dla ważnych Gości Uzdrowiska w okresach kuracyjnych. W czasie wojny mieściło się tu dowództwo odcinka frontu, gdyż w sierpniu 1944 roku budynkiem zawładnęli Niemcy. Po zakończeniu wojny nie naruszone skrzydło zniszczonego budynku służyło nadal dawnym właścicielom, aż do upaństwowienia zakładu. Po odbudowie obiekt przeznaczono na kwaterowanie Kuracjuszy o i taką funkcję pełni Willa „Prus" do dziś.

Willa "Prus"Willa "Prus"Willa "Prus"

Sanatorium „Świt" (dawniej „Hotel") – zbudowany w obecnym kształcie w 1918 roku. Obiekt mieścił obszerną salę teatralną i balową, salę restauracyjną i dancingową z zapleczem kuchennym, czytelnię, bilard i 24 pokoje dla kuracjuszy. Czas II wojny światowej był okresem postępującej dewastacji budynku, jego wyposażenia i mebli. W budynku kwaterowali Niemcy, mieścił się tu również zorganizowany przez okupantów Baudienst, a po wojnie „Hotel" zamieniono na magazyn materiałów sypkich. Gdy w II połowie XX wieku Uzdrowisko zostało przejęte przez zarząd Uzdrowiska Busko-Zdrój nastąpiła przebudowa budynku w kierunku zwiększenia części hotelowej, gabinetów lekarskich, pomieszczeń administracyjnych. Wybudowano wtedy ogólną stołówkę i salę użytkowaną jako miejsce ogólnych spotkań kuracjuszy i systematycznie odbywających się wieczorków tanecznych.

Sanatorium „Świt"

Sanatorium „Jasna" - budynek powstał ok. 1910 roku według projektu architekta J. Heuricha. Do połowy XX wieku funkcjonował pod nazwą "Pensjonat" i pełnił rolę hotelu dla Kuracjuszy. Obecnie budynek pełni taką samą funkcję, jest to jeden z obiektów hotelowych Uzdrowiska Solec Zdrój W budynku tym  znajduję się również  cała baza Administracyjna, oraz część gabinetów lekarskich.

Sanatorium "Jasna"Sanatorium „Jasna"

Łazienki – pierwsze drewniane Łazienki powstały w 1836 roku z inicjatywy ówczesnego właściciela Solca – hrabiego Karola Godeffroy. W 1900 roku pożar zniszczył Łazienki, które wkrótce odbudowano w modnym wówczas stylu zakopiańskim. W 1921 roku miał miejsce kolejny, gwałtowny pożar, który strawił obiekt. Budynek w obecnym kształcie powstał w latach 1922-1926 i utrzymany jest w stylu klasycystycznym. Odbudowę zniszczeń i modernizację Zakładu prowadził inż. Romuald Daniewski, we współpracy z architektem J. Heurichem. Obecnie zostało wyremontowane "prawe skrzydło łazienek" gdzie znajduję się baza zabiegowa opierająca się na kąpielach siarczkowych i krioterapii, zarówno miejscowej jak i ogólnoustrojowej.

ŁazienkiŁAZIENKI

Willa „Irena" - obiekt zaprojektowany przez architekta J. Heuricha, wybudowany w 1911 roku. Nazwa budynku pochodzi od imienia żony Włodzimierza Daniewskiego - lekarza zakładowego, współwłaściciela i dyrektora Uzdrowiska Solec-Zdrój. Willa była i jest nadal siedzibą rodzinną państwa Daniewskich i Dzianottów. Architektoniczny wystrój budynku przetrwał wojenne kataklizmy bez większego uszczerbku. Przebudowa dotknęła jedynie wnętrze, które uległo znacznej dewastacji, gdy budynek służył przez szereg lat przyrodolecznictwu. Wraz z „Ireną" przetrwała piękna, sięgająca ponad dach budynku magnolia, która stała się obecnie najbardziej znanym symbolem Solca-Zdroju. Obecnie Willa "Irena " została poddana gruntownemu remontowi. 

Willa "Irena"Willa "Irena."

Willa „Irena"

Fizykoterapia - budynek powstał w II połowie XX wieku. Wykonywane są tutaj zabiegi kinezyterapii, masaże oraz pełna gama zabiegów z zakresu elektroterapii, magnetoterapii, światłolecznictwa i peloidoterapii.

Fizykoterapia

        Apartamenty "Pod Magnolią"- Budynek po gruntownym remoncie otwarty 1.04 2014 r. Znajdują się tutaj eksluzywne apartamenty wyposażone w łazienkę, aneks kuchenny , klimatyzację oraz garaż do dyspozycji Kuracjuszy. Jest to jeden z obiektów hotelowych Uzdrowiska Solec-Zdrój . znajdujący się w centralnej części Parku Zdrojowego.

 Apartamenty "Pod Magnolią"

Apartamenty "Pod Magnolią"

Apartamenty "Pod Różą"- Sa to rodzinne Apartamenty. Budynek po gruntownym remocie, oddany do dyspozycji Kuracjuszy w czerwcu 2015 roku.  Do dyspozycji tym razem dla Państwa parter i piętro. Mozliwość zakwaterowania aż 6 osób! Dodatkowo apartament posiada duży taraz na, którym można spokojnie wypic kawkę podziwiając Park Zdrojowy.

Apartamenty "Pod Różą"Apartamenty "Pod Różą"

Willa "Marta"- Budynek  hotelowy oddany do dyzpozycji Kuracjuszy w marcu 2015r.   Budynek mieści 18 dwuosobowych pokoji o podwy. stand..Wszystkie pokoje wyposażone są w klimatyzację.

Willa  "Marta"Willa "Marta"