Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

FierFox Google Chrome Opera Internet Explorera Safari
Facebook
Youtube
~ Najlepsza woda siarczkowa na świecie ~
~ Prywatne Uzdrowisko z 180 letnią tradycją ~
~ Prywatny, ponad 100-letni Park Zdrojowy ~
Willa "Prus"
~ JEDYNA woda siarczkowa PRZEBADANA KLINICZNIE
(udokumentowane działanie lecznicze) ~
~ Zapraszają właściciele M.Cz. Sztuk ~
Uzdrowisko Solec-Zdrój

Wiele współczesnych rozwiązań swój początek miało w czasach starożytnych czy to u Egipcjan lub Rzymian, czy u Chińczyków i Japończyków. Nie inaczej było w przypadku hydroterapii. Choć średniowiecze zapomniało o niej całkowicie, to już w kolejnej epoce była szeroko stosowana w przypadku relaksu czy też różnych schorzeń. Dlatego też jest częścią zabiegów sanatoryjnych w Solcu Zdroju.

Hydroterapia – rodzaje wykonywanych zabiegów

W naszym uzdrowisku w ramach hydroterapii wykonywane są masaże:

  • Podwodne - siedząc w dużej wannie, kierowany jest na konkretne miejsce strumień wody pod ciśnieniem. Skutkuje to m.in. rozluźnieniem mięśni. Tę metodę stosuje się w różnego rodzaju dyskopatiach, stanach pourazowych czy chorobie Bechterewa.
  • Wirowe całkowite - w tym przypadku zabieg wykonuje się w specjalnych wannach, które zostały wypełnione wodą. Z niej tworzony jest wir za pomocą specjalnych dysz. Trwa on maksymalnie koło 30 minut w temperaturze od 32 stopni do 38. W zależności od przypadku może ona ulegać zmianie.
  • Wirowe kończyn górnych i dolnych – ten zabieg wygląda podobnie do masażu wirowego całkowitego. Różnicą jest korzystanie z wanienki i umieszczeniu w niej kontuzjowanej czy też bolącej kończyny. Wykorzystywany w przypadkach rehabilitacji skręceń, schorzeń nerwów obwodowych czy chorób reumatycznych.
  • Bicze szkockie – to stymulacja ciała dzięki użyciu strumieni wody o zróżnicowanej temperaturze, a także i ciśnieniu. Zabieg hydroterapii trwa około 5 minut, jednak jest intensywny ze względu na zmienność ciśnienia. Wskazaniem do stosowania go są m.in. otyłość, zaburzenia krążenia oraz rwa kulszowa. Posiada on wiele przeciwwskazań takich, jak np. choroby serca, stany zapalne, żylaki, hemofilia, wątła budowa ciała czy skłonność do tworzenia się krwiaków.

Konsultacja z lekarzem w sprawie stosowania hydroterapii

Należy pamiętać, by skonsultować się z lekarzem w celu omówienia każdego z tych zabiegów i stosować się ściśle do jego zaleceń. Nieodpowiednio dobrana forma rehabilitacji może przyczynić się do pogorszenia stanu schorzenia lub do powstania nowych.