Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

FierFox Google Chrome Opera Internet Explorera Safari
Facebook
Youtube
~ Najlepsza woda siarczkowa na świecie ~
~ Prywatne Uzdrowisko z 180 letnią tradycją ~
~ Prywatny, ponad 100-letni Park Zdrojowy ~
Willa "Prus"
~ JEDYNA woda siarczkowa PRZEBADANA KLINICZNIE
(udokumentowane działanie lecznicze) ~
~ Zapraszają właściciele M.Cz. Sztuk ~
Uzdrowisko Solec-Zdrój

Oprócz zabiegów z wykorzystaniem wody czy też ćwiczeń w naszym uzdrowisku w Solcu Zdroju przewidziano również i takie metody, które wykorzystują m.in. światło, magnetyzm, prąd elektryczny czy też niskie temperatury. Ich głównym zadaniem jest uaktywnienie różnych procesów biologicznych zachodzących w tkankach. Najczęściej fizykoterapię stosuje się po urazach związanych zarówno z aktywnością fizyczną, jak i z pracą w pozycji siedzącej i nieruchliwością stawów.

Fizykoterapia – co wchodzi w jej skład?

Wśród zabiegów wykonywanych w naszym uzdrowisku znalazły się:

- Elektroterapia – dziedzina, która zajmuje się objawami schorzenia, wykorzystująca różnego rodzaju prądy zarówno stałe, jak i modulowane czy impulsowe zazwyczaj o małej lub też średniej częstotliwości. Wykonywana jest m.in. galwanizacja, jontoforeza czy elektrostymulacja mięśni lub nerwów.

- Magnetoterapia – w procesie rehabilitacji kuracjusza wykorzystuje się zmienne pole magnetyczne. Częstotliwości nie przekraczają 100 Hz. Stosowana jest przy stanach zapalnych stawów czy schorzeniach skóry. Nie powinny poddawać się tym zabiegom kobiety w ciąży, osoby z nowotworami czy zaawansowanymi infekcjami.

- Światłolecznictwo - są to zabiegi wykorzystujące promieniowanie – widzialne, podczerwone czy też nadfioletowe (UV). Można skorzystać z naturalnych źródeł światła (słońce) oraz ze sztucznych (lampy, maszyny). Należy uważać na ewentualne oparzenia czy też zaburzenia czynnościowe. Warto pamiętać o ochronie oczu, by nie doszło do ewentualnych urazów.

- Ultradźwięki - to głęboki mikromasaż tkanek ludzkich, a także efekt cieplny, rozgrzewający. Wykorzystywane są przy chorobach zwyrodnieniowych, ostrodze piętowej czy też w przypadku blizn lub krwiaków. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu będą m.in. ciąża, rak, stany zapalne naskórka, rozrusznik serca czy osteoporoza.

Wyżej wymienione zabiegi powinny być wykonywane w kilkunastu seriach.


Należy pamiętać, aby decyzja o przystąpieniu do fizykoterapii było skonsultowane z lekarzem. Nieodpowiednia forma rehabilitacji może przyczynić się do pogorszenia stanu danego schorzenia.