Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

FierFox Google Chrome Opera Internet Explorera Safari
Facebook
Youtube
~ Najlepsza woda siarczkowa na świecie ~
~ Prywatne Uzdrowisko z 180 letnią tradycją ~
~ Prywatny, ponad 100-letni Park Zdrojowy ~
Willa "Prus"
~ JEDYNA woda siarczkowa PRZEBADANA KLINICZNIE
(udokumentowane działanie lecznicze) ~
~ Zapraszają właściciele M.Cz. Sztuk ~
Uzdrowisko Solec-Zdrój

W ramach wykonywanych przez uzdrowisko usług istnieje możliwość s korzystania z m.in. kąpieli w różnego rodzaju naturalnych cieczach. Ze względu na to często balneoterapia jest mylona z hydroterapią. Jaka jest główna różnica między nimi? W przypadku drugiego typu zabiegi wykonywane są zarówno w SPA, jak i w różnych placówkach medycznych. Natomiast pierwsza z wymienionych usług dotyczy tylko uzdrowisk, gdzie wykorzystywane są naturalne surowce.

Jakie właściwości powinny mieć wykorzystywane naturalne surowce?

Wody mineralne, siarczkowe, gazy czy też różnego rodzaju borowiny – w dużym skrócie to właśnie nimi posługują się pracownicy uzdrowisk w ramach balneoterapii. To, co wyróżnia te substancje to fakt, że muszą być one wolne od jakichkolwiek zanieczyszczeń chemicznych, a także mikrobiologicznych. Przed przystąpieniem do wykonania zabiegów sprawdzany jest stopień mineralizacji wody, a także jej temperatura, która zależna jest od danej usługi. Ważne jest, aby przed skorzystaniem z borowiny czy też kąpieli, zbadać, ile i jak często można korzystać z tego typu metod.

Wskazania i przeciwwskazania do stosowania balneoterapii

W zależności od rodzaju kąpieli mogą z nich skorzystać osoby borykające się z problemami skórnymi, kostnymi czy też przeciążeniowymi, jednak należy pamiętać o tym, by wszystkie zabiegi sanatoryjne były uzgodnione z lekarzem.

Balneoterapia nie jest przeznaczona dla tych, którzy m.in. posiadają otwarte rany, liszaj rumieniowaty, nowotwór czy też hemofilię. Co więcej, nie powinny z nich korzystać kobiety w ciąży czy też te, będące w trakcie menstruacji. To samo dotyczy osób, mających różnego rodzaju implanty (nie licząc stomatologicznych).

Należy zachować szczególną ostrożność w momencie, kiedy niedawno wykonywany był zabieg operacyjny lub też doszło do poważnego urazu stawowego. Podobnie w przypadku stosowania gorsetu ortopedycznego, wózka inwalidzkiego, a nawet i ortezy.

Wykonywane zabiegi

W ramach usług naszego uzdrowiska wykonywane są m.in. inhalacje solankowe, zawijania borowinowe, kąpiele kwasowęglowe czy też jonoforeza siarczkowa i borowinowa. Co więcej, znalazła się tutaj również ultrafonoforeza czy też kąpiel czterokomorowa.