Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

FierFox Google Chrome Opera Internet Explorera Safari
Facebook
Youtube
-->
~ Wznowienie działalności leczniczej 21.03.2022 ~
~ Najlepsza woda siarczkowa na świecie ~
~ Prywatne Uzdrowisko z 180 letnią tradycją ~
~ Prywatny, ponad 100-letni Park Zdrojowy ~
Willa "Prus"
~ JEDYNA woda siarczkowa PRZEBADANA KLINICZNIE
(udokumentowane działanie lecznicze) ~
~ Zapraszają właściciele M.Cz. Sztuk ~
Uzdrowisko Solec-Zdrój

Atrakcje w uzdrowiskuNaturalne bogactwa wód leczniczych oraz uzdrawiający mikroklimat już od wielu wieków przyciągają kuracjuszy z całej Polski i z zagranicy, pragnących aktywnie zadbać o zdrowie i zregenerować swoje siły. Urozmaicenie krajobrazu, szeroki wybór szlaków turystycznych, wspaniałe warunki klimatyczne, profesjonalna obsługa oraz życzliwość personelu sprawiają, że nasi Goście odwiedzają Uzdrowisko o każdej porze roku. Przebywając na kuracji w Uzdrowisku Solec-Zdrój  warto docenić unikalne bogactwo natury, poznać tutejszą historię i obyczaje oraz odkryć liczne tajemnice, które kryją pobliskie, piekne i wyjątkowo barwne okolice.

W obrębie gminy Solec Zdrój rozciąga się Szaniecki Park Krajobrazowy. Przez obszar gminy wiodą dwa szlaki turystyki pieszej:

Grochowiska - Wiślica - szlak zielony,

 Busko-Zdrój - Solec-Zdrój - szlak czerwony.

W okolicach Solca znajdują się stare kamieniołomy wapienne, murawy kserotermiczne, świątki przydrożne, obiekty architektury regionalnej oraz rozciągające się w obrębie Niecki Soleckiej pasma pól. Na komfort wypoczynku pozytywny wpływ ma położenie naszych obiektów uzdrowiskowych. Leżą one bowiem na terenie pięknego ParkuUzdrowiskowego. Stary, zabytkowy park był w latach 1987-1988 poddany gruntownej konserwacji. Można w nim zobaczyć wiele ciekawych okazów drzew, tj. stare egzemplarze lipy szerokolistnej, sosny czarnej, platana, magnolię, okazałe katalpy i modrzewie. Park przylega bezpośrednio do 120 ha kompleksu lasu sosnowego, tworząc przedłużenie alei spacerowych. Umożliwia to naturalne inhalacje powietrzem nasyconym olejkami eterycznymi. Poza doskonałymi zabiegami Uzdrowisko Solec - Zdrój  oferuje ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu. Zawsze mamy przygotowanych dla Państwa kilka ciekawych atrakcji, tak, aby każdy mógł wybrać dla siebie coś interesującego:

  • wieczorki taneczne z zespołem muzycznym,
  • spacery po malowniczych okolicach Solca-Zdroju,
  • pokazy i prelekcje dotyczące np. zdrowego snu, homeopatii, ziołolecznictwa, rehabilitacji,
  • spotkania z lekarzem,
  • wycieczki rowerowe,
  • koncerty muzyczne,
  • występy zespołów artystycznych, operetkowych,
  • wycieczki autokarowe do Bochni, Sandomierza, Wieliczki, Baranowa Sandomierskiego, Łańcuta, Kurozwęk, Jaskini Raj, Zalipia, Wiślicy, Stopnicy, Buska-Zdroju,
  • Dla Kuracjuszy ogranizujemy ogniska z pieczeniem kiełbasek, wraz z  myzyką i tańcami w Altanie  będącej własnością Uzdrowiska.

 

OGNISKOo2

Nasi Kuracjusze mogą wziąść udział w Kursie Nordic Walking odbywającym się po terenie naszego prywatnego Parku Uzdrowiskowego. Do dyspozycji są również mini Altanki gdzie można spokonie usiąść i odpocząć.

Park Uzdrowiskowy

Aleja ParkowaOczko Wodne

 AltankaAleja Parkowa

Aleja ParkowaAleja Parkowa

Na terenie uzdrowiska znajduje się Ptaszarnia. Zwierzęta w małym Zoo żyją swobodnie i są dodatkową atrakcją dla kazdego Kracjusza. Możemy tutaj spotkać: kaczki, łabędzie, które już od wieków towarzyszyły Uzdrowisku, różnobarwne pawie tworząc swoiste małe Zoo. Poza oswojonymi zwierzakami do parku lubią też zaglądać ich koledzy z lasu, tacy jak lis czy sarna.

Ptaszarniab_300_0_16777215_00_images_sampledata_atrakcje_atrakcje_w_uzdrowisku_paw.jpg

b_300_0_16777215_00_images_sampledata_atrakcje_atrakcje_w_uzdrowisku_bocian.jpg

Na terenie uzdrowiska znajduje się kawiarnia "Pod wieżyczką", wypożyczalnia rowerów, kijków do Nordic Walking, leżaków, gier towarzyskich oraz biblioteka. Oferujemy Państwu również kajaki i rowerki wodne, które można wypożyczyć nad zalewem, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie naszego  Parku Uzdrowiskowego.

 

Kawiarenka Uzdrowiskowa Kawiarenka Uzdrowiskowa

Wieżyczka w Sanatorium "ŚWIT"