Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

FierFox Google Chrome Opera Internet Explorera Safari
Facebook
Youtube
~ Najlepsza woda siarczkowa na świecie ~
~ Prywatne Uzdrowisko z ponad 175 letnią tradycją ~
~ PRYWATNY piękny Park Zdrojowy ~
Willa "Prus"
~ JEDYNA woda siarczkowa PRZEBADANA KLINICZNIE
(udokumentowane działanie lecznicze) ~
~ Zapraszają właściciele M.Cz Sztuk ~
Uzdrowisko Solec-Zdrój
Warning: getimagesize(images/sampledata/KĄPIEL_CZTEROKOMOROWA.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/realnetpl/domains/uzdrowiskosolec.pl/public_html/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1559 Warning: getimagesize(images/sampledata/KĄPIEL_CZTEROKOMOROWA.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/realnetpl/domains/uzdrowiskosolec.pl/public_html/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1559 Warning: getimagesize(images/sampledata/magnetronic.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/realnetpl/domains/uzdrowiskosolec.pl/public_html/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1559 Warning: getimagesize(images/sampledata/magnetronic.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/realnetpl/domains/uzdrowiskosolec.pl/public_html/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1559

ZABIEGI PODSTAWOWE:

KĄPIEL SIARCZKOWA

Kąpiele w solankach siarczkowych, chlorkowo-sodowych, bromkowych, jodkowych, borowych, zawierających też wiele innych mikroelementów, jak wapń, magnez, lit, żelazo, stront, selen, mangan. Głównym czynnikiem aktywnym wód leczniczych Solca – solanek siarczkowych jest jon siarczkowy, który bardzo dobrze wchłania się przez skórę i drogą krwi dostaje się do wszystkich tkanek organizmu. Kąpiele siarczkowe działają przeciwzapalnie i regenerująco na tkankę łączną, powodują spadek kwasu moczowego w surowicy krwi, obniżają poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi, zwiększają poziom immunoglobulin, mają także działanie odtruwające przy zatruciach metalami ciężkimi, jak ołów, arsen, bizmut i rtęć. Pod wpływem kąpieli siarczkowych procesy chorobowe w skórze ulegają zahamowaniu, zaś procesy regeneracji chorego naskórka przebiegają szybciej.

KĄPIEL SIARCZKOWA

KĄPIEL KWASOWĘGLOWA

Kąpiele CO2 działają uspokajająco i kojąco powodują obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Najczęściej stosuje się je w chorobach serca, chorobie Raynauda, chorobie Burgera, miażdżycy tętnic kończyn dolnych, nerwicach, otyłości.

ZAWIJANIA BOROWINOWE

Borowina jest rodzajem torfu leczniczego o specyficznych właściwościach fizykochemicznych. Czynnikami leczniczymi są ciała estrogenne, kwasy huminowe, witaminy, białka, żywice, woski i garbniki. Okłady borowinowe wykonuje się w leczeniu stanów zapalnych układu kostno-stawowego, zapaleniach okołostawowych, nerwobólach i zespołach bólowych kręgosłupa. Powodują one rozluźnienie mięśni, zwiększają ukrwienie i przepływ chłonki. Stosuje się je w zespołach bólowych kręgosłupa, dyskopatiach, chorobie Bechterewa, w stanach pourazowych i wielu innych chorobach narządów ruchu.

ZAWIJANIA BOROWINOWE

ZABIEGI UZUPEŁNIAJĄCE:

MASAŻ KLASYCZNY

Posiada wpływ na ogólną trofikę tkanek, napięcie mięśniowe oraz na miejscowe krążenie krwi i chłonki. Powoduje zwiększenie sprężystości tkanek, posiada działanie przeciwbólowe, pobudzające i tonizujące. Jest szeroko stosowany w chorobach mięśni, ścięgien, skóry, stawów, kości, układu nerwowego, w chorobach układu krążenia, pokarmowego, w otyłości, w zaburzeniach gruczołów wydzielania wewnętrznego i innych.

MASAŻ KLASYCZNY

MASAŻ PODWODNY

Zabieg polega na skierowaniu strumienia wody pod ciśnieniem z dyszy stanowiącej końcówkę węża, na wybraną okolicę. Powoduje rozluźnienie mięśni, działa uspokajająco i relaksująco, zwiększa ukrwienie oraz przepływ chłonki. Stosuje się go w zespołach bólowych kręgosłupa, w dyskopatiach, chorobie Bechterewa, w stanach pourazowych i wielu innych chorobach narządów ruchu.

MASAŻ PODWODNY

MASAŻ WIBRACYJNY

Znajduje zastosowanie w leczeniu schorzeń reumatycznych i neurologicznych oraz w rehabilitacji w stanach pourazowych tj. złamania, przykurcze, zaniki mięśniowe czy porażenia. Zabieg ten poprawia ukrwieni, zwiększa siłę i zakres ruchów, rozluźnia napięcie mięśniowe, działa przeciwbólowo i relaksująco.

MASAŻ WIBRACYJNY

MASAŻ LIMFATYCZNY

Rodzaj masażu klasycznego usprawniający krążenie chłonki w układzie limfatycznym. Dzięki niemu likwidowany jest nadmiar płynów i produktów przemiany materii. Wskazania do masażu limfatycznego: obrzęki limfatyczne pierwotne i wtórne, obrzęki pourazowe, obrzęki tłuszczowe, obrzęki żylno-limfo-somatyczne.

MASAŻE SPA (CZEKOLADOWY, WYSZCZUPLAJACY, ROZGRZEWAJĄCY)

Substancje zawarte w czekoladzie, zwłaszcza kofeina, pobudza ukrwienie i poprawia wygląd skóry. Zabieg sprawia, że skóra po nim staje się aksamitnie gładka, miękka i nawilżona. Czekoladowy masaż doskonale ujędrnia, jest również stosowany jako jeden z zabiegów odchudzających. Natomiast unoszący się podczas zabiegu zapach czekolady pozwala się zrelaksować i zdecydowanie poprawia samopoczucie. Masaż wyszczuplający polega na ugniataniu tkanki tłuszczowej, która gromadzi się głównie na brzuchu, udach i biodrach. Masaż rozdrabnia komórki tłuszczowe, poprawia przemianę materii, przyspiesza spalanie komórek tłuszczowych, zmniejsza ilość tkanki łącznej. Ponadto poprzez pobudzanie skóry, tkanki podskórnej oraz mięśni uzyskuje się w dość krótkim czasie poprawę wyglądu sylwetki. Skóra wygładza się i ujędrnia. Staje się bardziej sprężysta i elastyczna. Zgrabna i zdrowa sylwetka poprawia nastrój i wzmacnia wiarę w siebie. Ten rodzaj masażu rozgrzewa, działa pobudzająco i przeciwbólowo. Masaż redukuje stresy i napięcia, działa uspokajająco, tonizująco na organizm stymuluje krążenie podskórne.

FOTEL MASUJĄCY

Posiada trzy piętnastominutowe programy automatyczne:Terapeutyczny, który eliminuje ból mięśni oraz poprawia ich elastyczność.Relaksacyjny, pozwala na odprężenie się i zrelaksowanie .Powietrzny, przynosi ulgę w bólu i zmęczeniu kończyn dolnych.

FOTEL MASUJĄCY

NATRYSKI

Zabieg wodoleczniczy, w którym zasadniczy wpływ wywiera ciśnienie i temperatura uderzającego w ciało jednego lub wielu strumieniu wody. Natryski działają uspokajająco i relaksująco. Powodują przekrwienie skóry poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych i zmniejszają ciśnienie tętnicze krwi.

NATRYSKI

KĄPIEL CZTEROKOMOROWA

Zabieg elektroleczniczy, w którym kończyny górne i dolne pacjenta poddane zostają działaniu prądu stałego w oddzielnych 4 wanienkach napełnionych wodą o temperaturze 35 ° - 40 °. Kąpiele czterokomorowe stosuje się w zapaleniach wielonerwowych, nerwobólach, niedowładach, zespołach bólowych kręgosłupa, chorobie zwyrodnieniowej stawów, nerwicy wegetatywnej oraz zaburzeniach ukrwienia obwodowego.

KĄPIEL CZTEROKOMOROWA

INHALACJE INDYWIDUALNE

Stosuje się je w przewlekłych nieżytach gardła, nosa, krtani, w astmie oskrzelowej, pylicach płuc, w stanach wyczerpania głosowego i innych chorobach układu oddechowego, a także w profilaktyce pylicy. Droga wziewna jest bardzo dogodną formą leczenia.

GIMNASTYKA LECZNICZA - KINEZYTERAPIA

Leczenie ruchem jest podstawą rehabilitacji leczniczej. Celem jej jest przywrócenie możliwie pełnej lub maksymalnej sprawności fizycznej w określonej chorobie. Ćwiczenia fizyczne są najbardziej fizjologiczną drogą postępowania leczniczego. Ruch i wysiłek zwiększają wydolność i sprawność układu krążenia, zwiększają pojemność życiową płuc i utrzymują pełen zakres ruchu w stawach. Dozowane są one w formie ćwiczeń ogólnych i specjalnych, działających odcinkowych na pewne grupy mięśniowe lub ogólnie usprawniające.

GIMNASTYKA LECZNICZA

GIMNASTYKA LECZNICZA

METODA PNF

Głównym celem metody PNF jest odbudowa czynności ruchowych (redukacja) podporządkowana fizjologicznej sekwencji rozwoju ruchowego i prowadzona w oparciu o ruchy zbliżone do tych, jakie się wykonuje w życiu codziennym. Postępowanie oparte jest o sumowanie się różnego rodzaju bodźców aferentnych (głównie wzrokowych, słuchowych, proprioceptywnych, dotykowych i równoważnych). Metoda PNF znajduje zastosowanie w bardzo wielu jednostkach chorobowych, głównie z dziedziny neurologii i ortopedii. Leczenie ukierunkowane jest na odzyskanie utraconej w wyniku procesu chorobowego funkcji ruchowej

METODA McKENZIE

Oparta jest na rozbudowanym wywiadzie z pacjentem, który pozwala na precyzyjne ustalenie zachowania objawów pacjenta oraz zakwalifikowanie danego problemu lub grupy problemów do konkretnego zespołu. Pozwala to na odpowiednie dobranie leczenia. Ta metoda jest idealna dla osób z dyskopatią, rwą kulszową, kręgozmyk, stenozą, bólami pleców, po urazach, wypadkach, urazach pooperacyjnych. Metoda McKenzie to nie tylko czasowa terapia mająca na celu usunięcie schorzenia, to również edukacja ruchowa, która pozwala na zachowanie dobrego stanu zdrowia na wiele lat.

NORDIC WALKING

Jest to idealna forma aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Podczas marszu pracuje ponad 90 % mięśni ludzkiego ciała. Nordic Walking odciąża kręgosłup i stawy dlatego tak chętnie korzystają z tej formy aktywności osoby z problemami ortopedycznymi. Poprawia kondycję fizyczną, zdrowie oraz zapewnia dobre samopoczucie.

NORDIC WALKING

KRIOTERAPIA

Leczenie zimnem. Zabiega polega na miejscowym obniżeniu temperatury tkanek powoduje: zmniejszenie lub uśmierzenie bólu, zahamowanie stanu zapalnego, polepszenie ruchomości, zwężenie naczyń oraz ich okresowe rozszerzenie. Wskazania: choroby narządów ruchu, choroby reumatyczne, choroby układu nerwowego, krwawienia, oparzenia, początkowy okres zapalenia żył i inne.

LASER

Istota oddziaływania podczerwonego promieniowania laserowego polega na doprowadzeniu energii o podwyższonym natężeniu do tkanek położonych w głębi organizmu człowieka. Wskazania: przewlekłe stany zapalne, neuropatia cukrzycowa, choroba zwyrodnieniowa stawów, zapalenia okołostawowe, zapalenia ścięgien, powięzi i kaletek stawowych, trudno gojące się rany i owrzodzenia oraz utrudniony zrost kości. Laser działa przeciwbólowo, przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie oraz bioregeneracyjnie.

LASER

MAGNETRONIC

Leczenie pulsującym polem magnetycznym małej częstotliwości. Pulsujące pole magnetyczne przenika równomiernie przez wszystkie części ciała ludzkiego. Ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, rozluźnia napięte mięśnie. Zabieg stosuje się w terapii chorób reumatycznych, zwyrodnieniowych, chorób zapalnych stawów, złamań kości, stłuczeń, zwichnięć, osteoporozy, nerwobólów, zaburzeń krążenia obwodowego, owrzodzeń podudzi i innych.

MAGNETRONIC

ULTRADŹWIĘKI

Fale o częstotliwościach znajdujących się powyżej górnej granicy słuchu człowieka, to znaczy powyżej 20 kHz. Wywołują one w organizmie następujące skutki: poprawiają ukrwienie, wywierają działanie przeciwbólowe, poprawiają przewodnictwo nerwów, zmniejszają napięcie mięśni szkieletowych. Wskazanie do leczenia ultradźwiękami: zwyrodnieniowe choroby stawów, ostrogi piętowe, stany po urazach, choroby obwodowego układu nerwowego oraz niektóre choroby skóry.

PRĄDY INTERFERENCYJNE

Prądy przemienne średniej częstotliwości. Aplikuje się je za pomocą czterech elektrod, przyłożonych do ciała pacjenta, w taki sposób, aby tworzyły dwa krzyżujące się obwody prądowe. W wyniku interferencji powstaje bodziec leczniczy w obrębie danego obszaru ciała pacjenta. Mają działanie przeciwbólowe, usprawniają krążenie obwodowe, procesy odżywcze i przemianę materii tkanek. Zmniejszają napięcie współczulnego układu nerwowego.

PRĄDY KOTZA

Zabieg wykorzystuje prąd modulowany średniej częstotliwości. Działanie polega na zmniejszeniu bólu, zwiększeniu przepływu krwi w naczyniach. Wskazania do stosowania prądów: neuralgie, następstwa urazów, zaburzenia krążenia obwodowego, schorzenia reumatyczne, niedowłady.

PRADY TRÄBERTA

Zabieg elektroleczniczy polegający na wywołaniu skurczu mięśniowego. Działa silnie bodźcowo, zmniejszając odczucie bólu i poprawia krążenie. Ma zastosowanie w leczeniu porażeń i niedowładów obwodowych, a także w zanikach i osłabieniach mięśniowych.

STYMULACJA TENS

Elektrostymulacja TENS jest sprawdzoną, nieinwazyjną, niefarmakologiczną i skuteczną terapią przeciwbólową. Znajduje szerokie zastosowanie w uśmierzaniu zarówno bólu przewlekłego jak i ostrego. Jest również stosowana jako metoda uzupełniająca w leczeniu trudno gojących się ran do stymulacji zrostu kostnego po złamaniach, a także do stymulacji mięśni.

DIADYNAMIK (DD)

Zabieg z wykorzystaniem prądów modulowanych, powstałych przez nałożenie na prąd galwaniczny prądu sinusoidalnego. Mają silne działanie przeciwbólowe, zmniejszają napięcie mięśniowe, rozszerzają naczynia krwionośne . Stosuje się go w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa, nerwobólach, chorobie zwyrodnieniowej stawów, stanach pourazowych, zanikach mięśni z nieczynności.

GALWANIZACJA

Zabieg elektroleczniczy, w którym wykorzystuje się prąd stały do leczenia nerwobólów, przewlekłych zapaleń nerwów, splotów i korzonków nerwowych oraz zespołów bólowych w przebiegu choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Wywołane przez katodę przekrwienie naczyń pozwala stosować galwanizację w leczeniu porażeń wiotkich oraz zaburzeń krążenia obwodowego.

JONOFOREZA

Zabieg elekroleczniczy polegający na wprowadzeniu do tkanek za pomocą prądu stałego jonów lub cząsteczek leków. W zależności od rodzaju użytego leku uzyskuje się zmniejszenie bólu, poprawę ukrwienia, działanie przeciwzapalne, zwiększenie uwapnienia kośćca , działanie bakteriostatyczne i inne

LAMPA UVB 311

Zabieg naświetla promieniami nadfioletowymi typu B o długości fali 311 nm. Światło to daje najlepsze efekty terapeutyczne w leczeniu niektórych chorób skóry, zwłaszcza łuszczycy (metoda SUP – selective UV phototherapy).

LAMPA SOLLUX

Źródło promieniowania cieplnego, podczerwonego i świetlnego. W wyniku promieniowania dochodzi do zmniejszenia napięcia mięsni, wzmożenia przemiany materii, pobudzenia receptorów skóry oraz zwiększenia przepływu krwi tętniczej . Stosowana jest w chorobach reumatycznych, zwyrodnieniowych stawów, w stanach pourazowych nerwobólach, zespołach bólowych kręgosłupa, porażeniach wiotkich, przewlekłych zapaleniach przydatków macicy.

LAMPA SOLARIS

Zabieg polegający na naświetlaniu miejscowym światłem spolaryzowanym. Wskazania: wszelkie schorzenia skóry spowodowane przez infekcję i alergie, stany zapalne, przeziębienia, bóle stawów, leczenie ran, blizn i oparzeń, schorzenia reumatyczne oraz artretyzm.

LAMPA BIOPTRON

Leczenie światłem spolaryzowanym, które łagodzi bóle i przyspiesza gojenie ran. Wskazanie: bóle pleców, bóle stawów, stłuczenia, skręcenia stawów, zapalenia zatok, zapalenie ucha środkowego, owrzodzenia podudzi oraz opryszczki

LAMPA BIOPTRON